Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

20 | 03 | 2019

Pierwszy Dzień Wiosny

"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Zimę dziś żegnamy, wiosnę powitamy!"

Wznosząc takie okrzyki, dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance  przemaszerowały barwnym korowodem ulicami Olszanki, ogłaszając wszystkim koniec zimy. Odwiedziły szkołę w Olszance, Ośrodek Zdrowia, panią sołtys Teresę Guszpit, Urząd Pocztowy oraz Urząd Gminy w Olszance. Z uśmiechem i radością, przygrywając na instrumentach powitały wiosnę.

tekst: Marta Grabowska, foto: Anna Adamowicz

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny

Z korowodem wiosennym ...

„Precz Zimo zła!!!"

             Tymi słowami i Marzanną dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku - wiosnę.

Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi kwiatami, śpiewających wiosenne piosenki przeszło wzdłuż wsi, odwiedzając różne instytucje min. Szkołe Podstawową, Ośrodek Zdrowia, Urząd Pocztowy, piekarnię, kwiaciarnię, sklepiki oraz firmy działające na terenie Olszanki. Po powrocie na plac przedszkolny przepędziliśmy panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie dzieci uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę.

tekst i foto: Marta Grabowska

Powitanie wiosny!

 

W pierwszym dniu wiosny, długim i kolorowym korowodem z Marzanną i kolorowymi kwiatami, dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance przemaszerowały ulicami Olszanki i Pogorzeli. Przy akompaniamencie tamburyn, bębenków i marakasów przypomniały, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Przedszkolaki odwiedziły lokalne urzędy, instytucje, firmy w celu wręczenia kartek z wiosennymi życzeniami. Pierwszy wiosenny spacer zakończył się w przedszkolnym ogrodzie. Pożegnano Marzannę okrzykami i żartobliwymi zwrotkami piosenki oczekującym ją losie.

tekst i foto: Marta Grabowska


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1065867
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1712
1605
10113
1044844
1065867